رفتن به محتوای اصلی
x

کمیته ایمنی

 برگزاری اولین دوره کارگاه ایمنی دانشجوئی

اولین دوره کارگاه ایمنی دانشجوئی برای دانشجویان ورودی ۹۴ در روزهای پنجشنبه ۲۱ ام و ۲۸ ام آذرماه با هدف آشنائی دانشجویان با اصول ایمنی قبل از ورود به فضای آزمایشگاه تجقیقاتی برگزار شد. با توجه به اهمیت موضوع رعایت اصول ایمنی در آزمایشگاههای مختلف، موارد مورد نیاز دانشجویان در قالب کلاسهای آموزشی با محوریت ایمنی در کار با مواد شیمیائی، ایمنی کار در آزمایشگاههای بیولوژیک، ایمنی در کار با حیوانات تحقیقاتی، مهار آتش و اطفاء آن، کمک های اولیه و نحوه صحیح مدیریت پسماند به آنها آموزش داده شد. در این راستا آزمون ارزشیابی این دانشجویان در روز ۱۵ بهمن ماه سال ۹۸ برگزار خواهد شد و به این دانشجویان مجوز کار در آزمایشگاه تحقیقاتی و شروع کار پایان نامه داده  خواهد شد.

اولین کارگاه

سومین جلسه کمیته ایمنی دانشکده داروسازی

سومین جلسه کمیته ایمنی دانشکده داروسازی در سال۹۷ روز دوشنبه مورخ ۵/۹/۹۷ با حضور اعضاء این کمیته، در دفتر ریاست دانشکده برگزار گردید. در این جلسه ابتدا سرپرست کمیته، سرکار خانم دکتر رستمی در خصوص کارهای صورت گرفته در ماههای گذشته نظیر راه اندازی سایت کمیته ی ایمنی، خرید جعبه های کمک های اولیه، خرید سطل های بازیافت و Saftey Box ها و  برگزاری کارگاه های ایمنی جهت کارشناسان، برگزاری بازرسی و مانور آتش نشانی، برگزاری کارگاه های کمک های اولیه، مطابق با مصوبات اخیر کمیته ایمنی گزارشی را ارائه دادند و سپس موضوعات زیر مورد بحث و بررسی اعضاء قرار گرفت.

پس از نقد و بررسی موارد مطروحه موضوعات زیر به تصویب کمیته ایمنی رسید:

  1. مقرر گردید نامه ای به معاونتهای آموزشی و پژوهشی دانشکده مبنی بر عدم تصویب پروپوزال دانشجویان ورودی ۹۴ تا قبل از برگزاری کارگاه ایمنی و دریافت تائیدیه ارسال گردد.
  2. کتاب ایمنی مواد شیمیائی خطرناک به تعداد ۹ نسخه تکثیر و در اختیار گروههای آموزشی قرار گیرد (لیست الفبائی مواد شیمیائی اضافه شود).
  3. سایت کمیتی ایمنی تکمیل و شروع به کار آن اطلاع رسانی شود.
  4. پوسترهای ایمنی برای نصب در آزمایشگاههای دانشکده با فرمت مشابه آماده و نصب گردند.
  5. به منظور تاکید بر لزوم حفظ ایمنی علاوه بر روپوش آزمایشگاهی یک عدد عینک ایمنی هم به  دانشجویان ورودی سال  ۱۳۹۸  به بعد اهدا شود.
  6. بسته آموزشی شامل تمامی نکات ایمنی با محتوای یکسان برای ارائه توسط اساتید هر آزمایشگاه در یک جلسه حداقل ۳۰ دقیقه ای شروع هر آزمایشگاه در ابتدای نیم سال تحصیلی تدوین و برای همه ی گروهها و اساتید ارسال گردد.
  7. نامه ای برای مدیر گروه داروسازی بالینی جهت معرفی یکی از اعضا هیات علمی آن گروه در کمیته ایمنی ارسال گردد.
  8. چک لیستهای بازرسی ایمنی برای تمامی رابطین ایمنی ارسال گردد و به صورت دوره ای  (هر ۲ ماه یک بار) شرایط ایمنی گروهها مورد ارزیابی قرار گیرد.
  9. به منظور اثربخشی فعالیت های کمیته، خانم دکتر میریان، آقای مهندس باطنی و آقای دکتر صادقی برای تدوین و تکمیل پوسترهای ایمنی و ارسال فرمت نهائی برای سرپرست کمیته ی ایمنی و خانم ها دکتر زادهوش، دکتر صفائیان و دکتر طاهری برای تدوین و تکمیل محتوای آموزشی ابتدای هر ترم با مشارکت سرپرست کمیته تعیین گردیدند.
  10. مقدمات برگزاری کارگاه آموزش اصول ایمنی برای ورودیهای ۹۴ مورد بحث قرار گرفت و مقرر شد در تاریخ ۲۶/۹/۱۳۹۸ برای جمع بندی و تدوین برنامه کارگاه جلسه ای برقرار گردد.

 

كميته ايمني دانشكده داروسازي

اولين صفحه رسمي از كميته ايمني دانشكده داروسازي با سرپرستي خانم دكتر محبوبه رستمي  آماده اطلاع رساني به دانشجويان عزيز مي باشد.

دکتر رستمی